Selam ile…
Yazmaya tekrar başlamak çok iyi geldi. Daha doğrusu yazmaya ara vermemiştim 1,5 yıldır Ala Dergi ile yolumuza devam ediyoruz. Her ay bir yazı gönderiyorum lakin burada yazmak, sizlerle paylaşmak bana inanılmaz bir keyif veriyor.
Yazmak, çizmek, pişirmek, keşfetmek, gezmek, sevmek, yemek, ibadet etmek, sohbet etmek, dua etmek….. Hayatı keyifli kılanlar uzar gider benim için… Sizler nelerden keyif alıyorsunuz? Sizin listenizde hangi – mek’ler var:)
Gelelim diğer iki – mek’e… Izlemek ve okumak… Evet güzel bir film insanı başka alemlere yolculuğa çıkarır, harika bir kitap da tefekkür ufuklarında seyrana davet eder:)         Bu yazimda sizinle paylaşmak istediğim film ve kitaplar var.
Aamir khan’ı bilenleriniz vardır elbet. Hint sineması denince akla gelen ilk isimlerden biri. Hint filmlerini gerçekten emekli buluyorum, uzun olmalarından ziyade konuyu işleyişleri bende bu hissi uyandırmakta.

” Her Çocuk Özeldir/ taare zameen paar” Her eğitimci mutlaka izlemeli ayrıca anne babalar izlemeli. Asperger bir çocuğun penceresinden bakıyorsunuz hayata.. Onun gibi ümidinizi yetirmişken ilgi ve şefkatin önemi çıkıyor ön plana. Öğretmeni sayesinde hayatı değişiyor ishaan’ın. 3 saate yakın süren baş kısımları biraz durağan ilerlerken hikaye ikinci kısımda açılıyor ve Seyir keyfi başlıyor. Ailecek izlenebilir.

 

Aamir khan demişken “3 idiot” tan bahsetmemek olmaz:) Gerçekten kaliteli olmuş dedim izlerken. Tam bir komedi filmi:) Baş kısımlarında  bir kaç müzikal bölüm atlanırsa ailecek izlenebilir. 3 gencin üniversite hayatları ve günümüz yaşantıları arasında bağ kuran izlerken çok keyif aldığım bu filmi de tavsiye ediyorum.
Gelelim kitabımıza. Kuran’ı Kerim’de adı geçen, adı bir sureye verilmiş mukaddes bir bayan Hz Meryem. Her bayan mutlaka Meryem süresini meal ve tefsiri ile okumalı, örnek almalı. Hz Meryem adına yazılmış bir kitap ” Sireti Meryem”. Sibel Erarslan’ın güzel anlatımıyla her bayana okumasını tavsiye edeceğim bir kitap. Hz Meryem’de takvası, duası, mümine duruşu ve şahsiyeti ile örnek alınacak çok fazla güzellik var. Kutlu annelerimiz arasında cennette Efendimiz sav’in yanında yer alacak bu örnek hanım her yönü ile Allah Teala’nın mümin kadın portresini bizlere sunduğu bizlere ayna olacak şekilde bir hayat süren müstesna bir şahsiyet.
Vesselam….
Kalbi muhabbetlerimle …

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here